Tarkkuushiomalaikka ulkopuoliseen pyöröhiontaan D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokkaat keraamisella sidoksella varustetut hiomalaikat ulkopuoliseen pyöröhiontaan. Hiomalaikan rakenne, jossa jyväaineen ja sideaineen määrät on optimaalisesti sovitettu. Sideaineen lujuutta ja valmistusprosessia характеризуют:
- Korkea aineenpoistoteho ja lyhyemmät hionta-ajat yhdistettynä vähäisempään kulumiseen.
- Alhainen lämpökuormitus, kylmä hionta.
- Vähemmän seisokkiaikaa pitkien teroitusjaksojen ansiosta.
Spesifikaatio: 89A 802J5 AV217. Jalokorundi yleiskäyttöön.
Käyttötiedot
- Kaikentyyppiseen ulkopuoliseen pyöröhiontaan (pitkittäishionta, suora/viisto sisäänsyöttöhionta).
- Muotti-, työkalu- ja koneenrakennukseen − sopii kaikkiin yleisiin hiomakoneisiin (esim. Kellenberger, Studer, Schaudt ja Tschudin)
- jäähdytys emulsiolla vaaditaan; pitkälastuaville materiaaleille tehokas jäähdytysvoitelu on ehdottoman välttämätön
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Levyn ⌀ d | 400 mm |
|---|---|
| Hiontamenetelmä | Ulkopuolinen pyöröhionta |
| Laikan leveys d | 30 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hioma-aine | Jalokorundi |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | 89A 80J5 AV217 |
| Muoto | 1 |
| Tuotetyyppi | Hiomalaikka ulkopuoliseen pyöröhiontaan |
| Tuotenimen attribuutti | 400×30×127 |
| Spesifikaatio | 89A 80J5 AV217 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G594330 |
|---|---|
| EAN | 9003170398695 |