Tarkkuushiomalaikka ulkopuoliseen pyöröhiontaan D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Korkean suorituskyvyn keraamisidoksiset hiomalaikat ulkopuoliseen pyöröhiontaan. Hiomalaikan rakenne, jossa raemateriaalin ja sideaineen määrät on optimoitu. Sideaineen lujuudelle ja valmistusprosessille ovat ominaisia:
- Suuri aineenpoistoteho ja lyhyemmät hionta-ajat yhdistettynä vähäisempään kulumiseen.
- Pieni lämpökuormitus, viileä hionta.
- Vähemmän seisokkiaikaa pitkien teroitusjaksojen ansiosta.
Spesifikaatio: 89A 802J5 AV217. Jalokorundi yleiskäyttöön.
Käyttötiedot
- Kaikkiin ulkopuolisen pyöröhionnan tyyppeihin (pitkittäishionta, suora/vinosti uppohionta).
- Muotti-, työkalu- ja koneenrakennukseen – sopii kaikkiin yleisiin hiomakoneisiin (esim. Kellenberger, Studer, Schaudt ja Tschudin)
- jäähdytys emulsiolla vaaditaan; pitkälastuaville materiaaleille tehokas jäähdytysvoitelu on ehdottoman välttämätön
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Levyn ⌀ d | 300 mm |
|---|---|
| Hiontamenetelmä | Ulkopuolinen pyöröhionta |
| Laikan leveys d | 40 mm |
| Reikä-⌀ h | 76.2 mm |
| Hioma-aine | Jalokorundi |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | 89A 80J5 AV217 |
| Muoto | 1 |
| Tuotetyyppi | Hiomalaikka ulkopuoliseen pyöröhiontaan |
| Spesifikaatio | 89A 80J5 AV217 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G594145 |
|---|---|
| EAN | 9003176907853 |