Tarkkuustasohiomalaikka D×T×H (mm) A46 A46
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tasohiontakiekot, joissa on korkea suorituskyky ja erittäin huokoinen sidosjärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja timanttiteroituksen kulumisen minimoimiseksi.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää merkittävästi kiekonvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Soveltuu kaikkiin yleisiin muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksen hiomakoneisiin, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla on välttämätön; varmista erityisen huolellisesti riittävä jäähdytysvoitelu pitkälastuavia materiaaleja hiottaessa.
Tasohiontakiekot 100 mm:n kiekonleveydellä, suurten työkappaleiden taloudelliseen työstöön.
Muoto 7, upotukset molemmin puolin.
Huomautus
Profiilitasohiontakiekot pyynnöstä.
Spesifikaatio
93A461I9AV.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 7 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 600 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 100 mm |
| Spesifikaatio | 93A461I9AV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Uran syvyys f 1 | 15 mm |
| Uran syvyys g 2 | 15 mm |
| Uran halkaisija p | 390 mm |
| Spesifikaatio | 93A461I9AV |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590696A46 |
|---|---|
| EAN | 9003172052588 |