Tarkkuustasohiomalaikka D×T×H (mm) A46 A46
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tasohiontalaikat, joissa on korkea suorituskyky ja erittäin huokoinen sidontajärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja teroitustimantin kulumisen minimoimiseksi.
Tasohiontalaikat, joissa on 100 mm:n laikan leveys, suurten työkappaleiden taloudelliseen työstöön.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää olennaisesti laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Voidaan käyttää kaikissa muotti-, työkalu- ja koneenvalmistuksessa yleisesti käytetyissä hiomakoneissa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla on pakollinen, varmista erityisen huolellisesti hyvä jäähdytysvoitelu pitkälastuavilla materiaaleilla.
Muoto 5, upotus toisella puolella.
Huomautus
Profiilitasohiontalaikat pyynnöstä.
Spesifikaatio
93A461I9AV.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 5 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 500 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 100 mm |
| Reikä-⌀ h | 203 mm |
| Spesifikaatio | 93A461I9AV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 500×100×203 |
| Uran syvyys f 1 | 25 mm |
| Uran halkaisija p | 300 mm |
| Spesifikaatio | 93A461I9AV |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590694A46 |
|---|---|
| EAN | 9003172046662 |