Tarkkuustasohiomakivi D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tasohiomakivet, joissa on korkea suorituskyky ja erittäin huokoinen sidejärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja teroitustimantin kulumisen minimoimiseksi.
Erikoiskorundi korkeaseosteisen, karkaistun työkaluteräksen sekä pintakarkaistun teräksen, stellitin ja kovan valuteräksen työstöön. Erityisesti kovissa materiaaleissa raekoko 80 antaa optimaaliset tulokset paremman tunkeutumisen ansiosta.
- Yleiskäyttöinen pendelhiomamenetelmässä, mikä vähentää merkittävästi laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Voidaan käyttää kaikissa yleisissä muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksen hiomakoneissa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla vaaditaan; kiinnitä erityistä huomiota riittävään jäähdytysvoiteluun pitkälastuisia materiaaleja työstettäessä.
Huomautus
Profiilitasohiomakivet pyynnöstä.
Spesifikaatio
SD78A80II8PVB3F
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 1 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 400 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | SD78A80II8PVB3F |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 400×50×127 |
| Hioma-aine | Erikoiskorundi |
| Spesifikaatio | SD78A80II8PVB3F |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G591626 |
|---|---|
| EAN | 9003176644260 |