Tarkkuustasohiomalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Korkean suorituskyvyn tasohiomalaikat, joissa on erittäin huokoinen sidosjärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja teroitustimantin kulumisen minimoimiseksi.
Erityiskorundi korkeaseosteisen, karkaistun työkaluteräksen sekä sementointi-/pintakarkaistun teräksen, stellitin ja kovan valuteräksen työstöön. Erityisesti kovissa materiaaleissa raekoko 80 antaa optimaaliset tulokset paremman tunkeutumisen ansiosta.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää merkittävästi laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Voidaan käyttää kaikissa muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksessa yleisesti käytetyissä hiomakoneissa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla vaaditaan, kiinnitä erityistä huomiota riittävään jäähdytysvoiteluun pitkälastuavien materiaalien kanssa.
Huomautus
Profiilitasohiomalaikat pyynnöstä.
Spesifikaatio
SD78A80II8PVB3F
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 1 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 250 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 25 mm |
| Reikä-⌀ h | 76,2 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | SD78A80II8PVB3F |
| Tuotetyyppi | Tasohiomalaikka |
| Hioma-aine | Erikoiskorundi |
| Spesifikaatio | SD78A80II8PVB3F |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G591356 |
|---|---|
| EAN | 9003176644093 |