Strato tarkkuustasohiomalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tasohiontakiekot, joissa on korkea suorituskyky ja erittäin huokoinen sidosjärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja timanttiteroituksen kulumisen minimoimiseksi.
Erikoiskäsitelty jalokorundi seostamattomien ja niukkaseosteisten, karkaisemattomien teräslajien työstöön.
Muoto 7, upotukset molemmin puolin.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää merkittävästi kiekonvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Soveltuu kaikkiin yleisiin muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksen hiomakoneisiin, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla on välttämätön; varmista erityisen huolellisesti riittävä jäähdytysvoitelu pitkälastuavia materiaaleja hiottaessa.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan (karkeatyöstöön).
Huomautus
Profiilitasohiontakiekot pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 7 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 400 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 80 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Uran syvyys f 1 | 15 mm |
| Uran syvyys g 2 | 15 mm |
| Uran halkaisija p | 190 mm |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590670 |
|---|---|
| EAN | 9003176652784 |