Strato-tarkkuustasohiontalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkean suorituskyvyn tasohiomalaikat, joissa on erittäin huokoinen sidosjärjestelmä lämpökuormituksen pienentämiseksi ja teroitustimantin kulumisen minimoimiseksi.
Erityiskäsitelty jalokorundi työstöön seostamattomille ja matalaseosteisille, karkaisemattomille teräslaaduille.
Muoto 7, upotus molemmin puolin.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää merkittävästi laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Soveltuu kaikkiin yleisiin muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksessa käytettäviin hiomakoneisiin, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla on välttämätöntä; ole erityisen huolellinen riittävästä jäähdytysvoitelusta pitkälastuisia materiaaleja työstettäessä.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan (karkea työstö).
Huomautus
Profiilitasohiomalaikkoja pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 7 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 300 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 76.2 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 300×50×76,2 |
| Uran syvyys f 1 | 10 mm |
| Uran syvyys g 2 | 10 mm |
| Uran halkaisija p | 155 mm |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590420 |
|---|---|
| EAN | 9003176645069 |