Strato-tarkkuustasohiomalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tasohiomalaikat, joissa korkea suorituskyky ja korkeahuokoinen sidosjärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja teroitusdiamantin kulumisen minimoimiseksi.
Erikoiskäsitelty jalokorundi seostamattomien ja niukkaseosteisten, karkaisemattomien teräslaatujen työstöön.
- Yleiskäyttöinen pendelhiontamenetelmässä, jolloin laikan vaihtojen määrä päivittäisessä työssä vähenee olennaisesti.
- Voidaan käyttää kaikissa muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksessa yleisissä hiomakoneissa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla vaaditaan; kiinnitä erityistä huomiota hyvään jäähdytysvoiteluun pitkälastuavien materiaalien kohdalla.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan (karkeatyöstö).
Huomautus
Profiilitasohiomalaikat pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 1 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 300 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 300×50×127 |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590440 |
|---|---|
| EAN | 9003176652692 |