Strato tarkkuustasohiomalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tasohiomalaikat, joissa on korkea suorituskyky ja erittäin huokoinen sidontajärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja teroitustimantin kulumisen minimoimiseksi.
Erikoiskäsitelty jalokorundi työstöön seostamattomille ja niukkaseosteisille, karkaistamattomille teräslaaduille.
Muoto 5, toisella puolella upotus.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää olennaisesti laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Voidaan käyttää kaikissa yleisissä muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksen hiomakoneissa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiossa on välttämätöntä; kiinnitä erityistä huomiota riittävään jäähdytysvoiteluun pitkälastuavilla materiaaleilla.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan (karkeatyöstöön).
Huomautus
Profiilitasohiomalaikat pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 5 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 400 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiomalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 400×50×127 |
| Uran syvyys f 1 | 10 mm |
| Uran halkaisija p | 200 mm |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590640 |
|---|---|
| EAN | 9003175937127 |