Strato-tasohiontalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Tasohiontalaikat, joissa on korkea suorituskyky ja huokoisen rakenteen omaava sidosjärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja teroitustimantin kulumisen minimoimiseksi.
Erikoiskäsitelty jalokorundi seostamattomien ja vähän seostettujen, karkaisemattomien teräslaatujen työstöön.
- Yleiskäyttöinen pendelhiontamenetelmässä, jolloin laikanvaihtojen määrä päivittäisessä työssä vähenee olennaisesti.
- Voidaan käyttää kaikissa yleisissä muotti-, työkalu- ja koneenvalmistuksen hiomakoneissa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla vaaditaan; kiinnitä erityistä huomiota hyvään jäähdytysvoiteluun pitkälastuavia materiaaleja työstettäessä.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan (karkea työstö).
Huomautus
Profiilitasohiontalaikat pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 1 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 400 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 400×50×127 |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590620 |
|---|---|
| EAN | 9003176652968 |