Strato-tarkkuustasohiontalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tasohiontalaikat, joissa on korkea suorituskyky ja erittäin huokoinen sidontajärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi sekä teroitus-/oikaisutimantin kulumisen minimoimiseksi.
Erikoiskäsitelty jalokorundi seostamattomien ja niukkaseosteisten, karkaisemattomien teräslaatujen työstöön.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää merkittävästi laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Voidaan käyttää kaikissa muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksessa yleisesti käytetyissä hiomakoneissa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla on välttämätöntä; kiinnitä erityistä huomiota hyvään jäähdytysvoiteluun pitkälastuisilla materiaaleilla.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan (karkea työstö).
Huomautus
Profiilitasohiontalaikkoja saatavana pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 1 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 350 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 50 mm |
| Reikä-⌀ h | 127 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 350×50×127 |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590540 |
|---|---|
| EAN | 9003176652944 |