Strato tarkkuustasohiomalaikka D×T×H (mm)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tasohiomalaikat, joissa korkea suorituskyky ja erittäin huokoinen sidosjärjestelmä lämpökuormituksen vähentämiseksi ja teroitustimantin kulumisen minimoimiseksi.
Erikoiskäsitelty jalokorundi seostamattomien ja niukkaseosteisten, karkaistamattomien teräslaatujen työstöön.
- Yleiskäyttöinen heilurihiontamenetelmässä, mikä vähentää olennaisesti laikanvaihtojen määrää päivittäisessä työssä.
- Voidaan käyttää kaikissa yleisissä hiomakoneissa muotti-, työkalu- ja koneenrakennuksessa, esim. Jung, ABA, Blohm, Elb, Mägerle, Ziersch & Baltrusch, Geibel & Hotz, Jones & Shipman.
- Jäähdytys emulsiolla vaaditaan; varmista erityisen huolellisesti riittävä jäähdytysvoitelu pitkälastuavilla materiaaleilla.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan (karkeatyöstö).
Huomautus
Profiilitasohiomalaikat pyynnöstä.
Spesifikaatio
F13A46HH11PV
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Muoto | 1 |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 225 mm |
| Hiontamenetelmä | Tasohionta |
| Laikan leveys d | 25 mm |
| Reikä-⌀ h | 51 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Tuotetyyppi | Tasohiontalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 225×25×51 |
| Spesifikaatio | F13A46HH11PV |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G590250 |
|---|---|
| EAN | 9003174414018 |