Hiomakivi P×L×K (mm) EK240 Ek240
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Karhennus- ja hiomakiviä eri mitoissa, homogeeninen rakenne.
Jalokorundi-hiomakivi keraamisella sidoksella (vakiokäyttökohteet).
Käyttötiedot
- Timantti- ja boorinitridi-hiomalaikkojen teroitus (jyvien ulostulon palautus) teroituksen jälkeen tai käynnissä olevan hiontaprosessin aikana. Sideainetta poistetaan, jolloin timantti- ja boorinitridihioma-aine saa jälleen hyvän aineenpoistokyvyn
- Käytetään käsin tai kiinteästi hiomakoneissa sisäänsyöttämällä.
- Märkähiontaa suositellaan.
Huomautus
Säilytä hiomakivet mahdollisuuksien mukaan märkinä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | hiomakivi |
|---|---|
| Pituus | 200 mm |
| Leveys | 25 mm |
| Korkeus | 13 mm |
| Spesifikaatio | A240V |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Hioma-aine | Jalokorundi |
| Hiomalaikoille, joiden raekoko | 46–126 µm |
| Raekoko | 240 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G599820EK240 |
|---|---|
| EAN | 9003179327801 |