Timanttikatisulaikka 4 in 1 PREMIUM*** Premium 230 mm 230 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Timanttikatisulaikat kuivaan ja märkään katkaisuun. Reiän ⌀ 22,23 mm.
- Nopea katkaisu tehokkaiden timanttien ansiosta.
- Erittäin pitkä käyttöikä, harvemmat laikanvaihdot.
- Muuttumaton halkaisija takaa aina täyden leikkuusyvyyden.
- Lähes olematon laikkakuluminen vähentää pölynmuodostusta.
Maksimaalinen kapasiteetti ja käyttöikä uuden segmenttitekniikan ansiosta, jossa on optimoitu raejakauma. 20–30 % nopeammat leikkaukset ja samalla vähemmän tärinää ja siistit leikkuureunat. Yleiskäyttöön betoniin, graniittiin, kuluttaviin materiaaleihin ja raudoitettuun betoniin.
Segmenttikorkeus 14 mm.
Materiaali
Optimoitu: betoni, luonnonkivi, tiili, kevytbetoni.
Käyttötiedot
Katkaisuun kaikissa yleisissä rakennusmateriaaleissa kuten betoni (myös raudoitettu), tiili, luonnonkivi, laatat/klinkkeri, keramiikka, teräs ym.
Huomautus
- Timanttireuna on teroitettu tehtaalla.
Huomioi aina pyörimissuunta! - Muita timanttikatisulaikkoja pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | D |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | Kivi |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Hioma-aine | Timantti |
| Muoto | 41 |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn ⌀ | 230 mm |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Muoto | 41 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G569736230 |
|---|---|
| EAN | 9003173029473 |