Timanttikatkaisulaikka D×T×H (mm) D126 D126
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuritehoinen katkaisulaikka timanttipinnoitteella ja fenolihartsisidoksella maksimaaliseen käyttöikään ja aineenpoistoon.
Spesifikaatio: D126/D151C100B-W-Carbide.
Käyttötiedot
- Kovametallin katkaisu kiinteissä katkaisukoneissa.
- Märkäkatkaisu suositeltavaa (käyttöikä, lämpötila, teho).
- Kehänopeus 20−40 m/s.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | D |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | Kovametalli |
| Kone | Paikallaan asennettavat katkaisukoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Hioma-aine | Timantti |
| Muoto | 1A1R |
| Suositeltu kehänopeus: | 20 - 40 m/s |
| Levyn ⌀ d | 100 mm |
| Hiontamenetelmä | Katkaisu |
| Laikan leveys d | 1 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 5 mm |
| Hiomapinnoitteen leveys u | 1 mm |
| Tuotenimen attribuutti | 100×1×20 |
| Spesifikaatio | D126C100B-W-Carbide |
| Raekoko | D126 |
| Muoto | 1A1R |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G598600D126 |
|---|---|
| EAN | 9003171006605 |