SECUR LAB -laboratoriokatkaisulaikka D×T×H (mm) 60 60
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
SECUR LAB -tehokkaat laboratoriokatkaisulaikat, vahvikkeettomasta, fenolihartsisidonnaisesta korundista, valettujen teräslaatujen, kaikenlaisten jauheterästen sekä kaikkien rautapitoisten metallien katkaisuun eri kovuusasteilla.
Käyttötiedot
- Metallurgisten näytemateriaalien laboratoriokatkaisu kiinteissä katkaisu-hiomakoneissa.
- Vain märkäkatkaisu/-hionta, jäähdytysvoitelu vaaditaan.
- Kehänopeus 30–max 50 m/s.
- Liian suuri puristuspaine johtaa vinoon katkaisuun. <Rakenne
- Metallurgisten näytemateriaalien laboratoriokatkaisu kiinteissä katkaisuhiontakoneissa.
- Vain märkähionta, jäähdytysvoitelu vaaditaan.
- Kehänopeus 30−enint. 50 m/s.
- Liian suuri puristuspaine johtaa vinoon katkaisuun.
Keskikovaa katkaisulaikkaa materiaalikovuudelle noin 20–62 HRC (250–700 HV) asti.
Spesifikaatio: A80-BM.
Malli
SECUR LAB -tehokkaat laboratoriokatkaisulaikat ilman vahviketta, fenolihartsisidottua korundia valettujen teräslaatujen, kaikentyyppisten jauheterästen sekä kaikkien erikovahvuisten rautapitoisten metallien katkaisuun.
Käyttötiedot
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Levyn ⌀ d | 230 mm |
|---|---|
| Hiontamenetelmä | Katkaisu |
| Laikan leveys d | 1,5 mm |
| Reikä-⌀ h | 32 mm |
| Muoto | 41N |
| Hioma-aine | Korundi, kuituvahvisteeton fenolihartsisidonnainen |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Optimoitu materiaaleille | Teräs; INOX |
| Kone | Paikallaan asennettavat katkaisukoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Tuotenimen attribuutti | 230×1,5×32 |
| Spesifikaatio | A80-BM |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G59871060 |
|---|---|
| EAN | 9003171672152 |