SECUR LAB laboratoriokatkaisulaikka D×T×H (mm) 60 60
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
SECUR LAB -tehokkaat laboratoriokatkaisulaikat ovat vahvikkeettomia, fenolimuovisidonnaisia korundilaikkoja valettujen teräslaatujen, kaikenlaisten jauheterästen ja kaikkien rautapitoisten metallien katkaisuun eri kovuusasteilla.
Käyttötiedot
- Metallurgisten näytemateriaalien laboratoriokatkaisu kiinteissä katkaisuhiontakoneissa.
- Vain märkäkatkaisu, jäähdytysvoitelu vaaditaan.
- Kehänopeus 30 enintään 50 m/s.
- Liian suuri puristuspaine johtaa vinokatkaisuun. <Rakenne
- Metallurgisten näytemateriaalien laboratoriokatkaisu kiinteissä katkaisu-/hiontakoneissa.
- Vain märkähionta; jäähdytysvoitelu vaaditaan.
- Kehänopeus 30–enint. 50 m/s.
- Liian suuri puristuspaine johtaa vinoon katkaisuun.
Keskikovaa katkaisulaikkaa materiaalikovuudelle noin 20 62 HRC (250700 HV) asti.
Spesifikaatio: A80-BM.
Rakenne
SECUR LAB -tehokkaat laboratoriokatkaisulaikat vahvistamattomasta, fenolihartsisidonnaisesta korundista valettujen teräslaatujen, kaikenlaisten jauheterästen sekä kaikkien rautapitoisten metallien katkaisuun eri kovuusasteilla.
Käyttötiedot
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Levyn ⌀ d | 300 mm |
|---|---|
| Hiontamenetelmä | Katkaisu |
| Laikan leveys d | 2 mm |
| Reikä-⌀ h | 32 mm |
| Muoto | 41N |
| Hioma-aine | Korundi, kudokseton fenolimuovisidonnainen |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Optimoitu materiaaleille | Teräs; INOX |
| Kone | Kiinteät katkaisukoneet |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Spesifikaatio | A80-BM |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G59873060 |
|---|---|
| EAN | 9003171672268 |