Katkaisulaikka Cubitron™ 3 ERIKOISKAPEA mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Katkaisulaikka, jossa innovatiivinen Cubitron™ 3 tarkkuusmuotoiltu keramiikkarae INOXille ja teräkselle. Erittäin korkea lastuamisteho ja pitkä käyttöikä.
Uudistettu tarkkuusmuotoiltu Cubitron™ II -rae, jossa on parannettu mikrokiderakenne suurempaa tehoa, parempaa suorituskykyä ja kestävää kehitystä varten.Cubitron™ II:een verrattuna jopa 10 % suurempi leikkausnopeus ja 2× pitempi käyttöikä. Erittäin suuri käyttömukavuus hyvin pehmeän ja voimia säästävän katkaisuleikkuun ansiosta.
Käyttö
Nopeaan ja vähäpurseiseen työstöön, vähän lämpörasitusta ja helppo sekä ergonominen työstöprosessi.
Tarkkaan katkaisuun sähkö- ja paineilmakulmahiomakoneilla, joiden leikkausnopeus vc on enintään 80 m/s. Ihanteellinen metallin, kori-/laivalevyjen, jaloteräsputkien, pakoputkien, kiinnikkeiden tai ruostuneiden kiinnityselementtien leikkaamiseen.
Ohje
Laikan vahvuuden on oltava vähintään 20 % leikattavaa materiaalia suurempi.
Erittely
A60S-BF
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX; Teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | Säde aste |
| Kone | Kulmahiomakone |
| Tuotetyyppi | Katkaisulaikka |
| Hioma-aine | Keraaminen rae (CER) |
| Spesifikaatio | A60S-BF |
| Muotin kuvaus | suora |
| Muotin kuvaus | suora |
| Levyn leveys | 1 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Spesifikaatio | A60S-BF |
| Materiaalipaksuudelle | 3 - 5 mm |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 563314 |
|---|---|
| EAN | 4064035079581 |