Hiomasienisarja 24 osaa, extra pehmeä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiontasieni, jossa erittäin pehmeä välikerros. Mukautuu erinomaisesti kaikkiin profiileihin.
Päällystetty 2 puolelta.
Korundi (A) keraamisella pinnoitteella pidempää käyttöikää varten.
Vieraiden aineiden vähäisempi tunkeutuminen työkappaleen pintaan liuotinvapaan sidonnan ansiosta.
Etu
- Elastinen, ei rypistymistä.
- Kaikki sienet sopivat myös märkähiontaan.
- Vähäinen tukkeutumistaipumus, huuhdeltavissa.
Käyttötiedot
Epätasaisten ja profiloitujen pintojen hienohiontaan ilman geometrian muuttumista. Metallin, puun ja muovien hionta ennen värjäystä, lakan välihionta.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Pinnoitettujen pintojen määrä | 2 |
|---|---|
| Sienien/tyynyjen määrä | 24 |
| Hioma-aine | Normaalikorundi (A) |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Hiomasieni |
| Tuotenimen attribuutti | 120×98×13 mm |
| Pituus | 120 mm |
| Leveys | 98 mm |
| Korkeus | 13 mm |
| Hienousaste | keskikarkea |
| Raekoko | 60 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 557480 |
|---|---|
| EAN | 4062406155971 |