Hiomalohkosarja, 24 osaa, kova 100×68×26 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomapala kovana versiona, erittäin korkea reunankestävyys.
Pinnoitettu 4 sivulta korundilla (A).
Keraamipinnoite pidempää käyttöikää varten.
Vähentynyt vieraiden aineiden tunkeutuminen työkappaleen pintaan liuotteettoman sidonnan ansiosta.
Etu
- Joustava, ei rypistymistä.
- Kaikki sienet soveltuvat myös märkähiomiseen.
- Vähäinen tukkeutumistaipumus, huuhdeltavissa.
Käyttötiedot
Purseiden poistoon ja pintahiontaan puulle, metallille ja lakoille.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomasieni |
|---|---|
| Pinnoitettujen pintojen määrä | 4 |
| Sienien/tyynyjen määrä | 24 |
| Hioma-aine | Normaalikorundi (A) |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Pituus | 100 mm |
| Leveys | 68 mm |
| Korkeus | 26 mm |
| Leveys | 68 mm |
| Pituus | 100 mm |
| Korkeus | 26 mm |
| Hienousaste | keskikarkea |
| Raekoko | 60 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 557470 |
|---|---|
| EAN | 4062406155933 |