Hiomakangas (A) ruskea, erittäin joustava KK 114 F 230×280 mm 60
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tiheästi kudottu, kestävä ja erittäin joustava puuvillakangas (öljyn- ja petrolinkestävä) tasaisesti sirotellulla, täyshartsisidoksella kiinnitetyllä normaalirakeella (A). Täydellinen mukautuminen työkappaleen geometriaan.
Ei rispaannu, maksimaalinen hiontateho ja pitkä kestoikä. Arkkikoko 230×280 mm.
Tyyppi VSM KK 114 F: kangas, ruskea erittäin kovaan kulutukseen. Tämä laatu on erittäin taipuisa, öljynkestävä ja voidaan repiä pituussuunnassa siistein reunoin ja suorilla kuiduilla ilman rispaantumista.
Käyttötiedot
Yleiskäyttö, pääasiassa käsinhiontaan (kumipalikka nro 557600).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hiomapaperin pituus | 230 mm |
|---|---|
| Hiomapaperin leveys | 280 mm |
| Hioma-aine | Normaalikorundi |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Hiomakangas |
| Tuotenimen attribuutti | 230×280 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Sarja | KK114F |
| Valmistajan merkintä | KK 114 F |
| Raekoko | 60 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G55690060 |
|---|---|
| EAN | 4018875000397 |