Pyörivä miniviila Z7 − keskikarkea, kaksihammastus X-cut VHM
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HOLEX-pyörivät viilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus, moderneilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muutoin myös varsi on kovametallia.
Pyörivä HM-miniviila, varren ⌀ 3 mm.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteissa. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Pyöristetty sylinterimuoto (WRC).
Rakenne
HOLEX-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on suuri sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus moderneissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muuten myös varsi on kovametallia.
Pyörivä HM-miniviila, varsi-⌀ 3 mm.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Pursaiden poistoon, särmien murtamiseen, siistimiseen sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörivä kovametalliviila |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Sylinterimäinen (WRC) |
| Pään pituus | 14 mm |
| Lyhenne hammastus | Z7 |
| Hammasjako | keskikarkea |
| Hammastustyyppi | siksakhammastuksella |
| Sarja | Viilahammastus Z7 |
| Kokonaispituus | 38 mm |
| Muoto | C0313 |
| Pään ⌀ | 3 mm |
| Varren ⌀ | 3 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 546910 |
|---|---|
| EAN | 4045197724212 |