Pyörivä miniviila Z7 − keskikarkea, kaksileikkaus X-cut VHM As0613
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
GARANT-karbidijyrsimet valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on suuri sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Pyörivä HM-minijyrsin, varren 3 mm.
Käyttötiedot
Soveltuvat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Sylinterimuoto (ZYAS), pääleikkuulla.
Malli
GARANT-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on suuri sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muuten myös varsi on kovametallia.
Pyörivä HM-miniviila, varsi-⌀ 3 mm.
Käyttötiedot
Sopii käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Purseenpoistoon, reunojen murtamiseen, siistimiseen sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyöröviila |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Sylinteri pääleikkuulla |
| Pään pituus | 13 mm |
| Lyhenne hammastus | Z7 |
| Hammasjako | keskitaso |
| Hammastustyyppi | siksak-hammastuksella |
| Sarja | Viilahammastus Z7 |
| Kokonaispituus | 43 mm |
| Muoto | AS0613 |
| Pään ⌀ | 6 mm |
| Varren ⌀ | 3 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G546900AS0613 |
|---|---|
| EAN | 4045197156730 |