Pyöröviila Z7 – keskikarkea, kaksoishammastus X-cut, VHM
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varren-⌀ 6 mm.
HOLEX-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopii käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Jäysteenpoistoon, reunojen murtamiseen, siistintään sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Sylinteri ilman päätyhammastusta |
| Pään pituus | 25 mm |
| Lyhenne hammastus | Z7 |
| Hammasjako | keskikarkea |
| Hammastustyyppi | siksak-hammastuksella |
| Sarja | Viiluhammastus Z7 |
| Kokonaispituus | 70 mm |
| Muoto | A1625 |
| Pään ⌀ | 16 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 540750 |
|---|---|
| EAN | 4045197723406 |