Pyöröviila Z7 – keskikarkea, kaksoishammastus X-cut, VHM
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tukeva varsi, ⌀ 8 mm.
GARANT-pyörivät kovametallijyrsimet valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joissa on suuri sitkeys ja maksimaalinen lastuavan särmän vakaus moderneissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Jyrsintätöihin, joissa kuormitus on erittäin suuri.
Sopii käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Purseenpoistoon, reunan murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Malli
Muoto: pyöristetty sylinteri (WRC).
Rakenne
Erittäin tukeva varsi, ⌀ 8 mm.
GARANT-kovametalliviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Jyrsintätöihin erittäin suurilla kuormituksilla.
Soveltuvat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Purseenpoistoon, särmänmurtamiseen, siistimiseen sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörivä kovametallijyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Sylinterimäinen (WRC) |
| Pään pituus | 25 mm |
| Lyhenne hammastus | Z7 |
| Hammasjako | keskikoko |
| Hammastustyyppi | siksak-hammastus |
| Sarja | Viilahammastus Z7 |
| Kokonaispituus | 65 mm |
| Muoto | Sylinterimäinen |
| Pään ⌀ | 12 mm |
| Varren ⌀ | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 543200 |
|---|---|
| EAN | 4045197609854 |