Pyöröviila Z7 – keskikarkea, kaksoishammastus X-cut, VHM G1630
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varsi-⌀ 6 mm.
HOLEX-kovametallijyrsimet valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on suuri sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus, nykyaikaisilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Purseen poistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Muoto kärki-kaar (SPG).
Rakenne
Varren-⌀ 6 mm.
HOLEX-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopii käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Jäysteenpoistoon, reunojen murtamiseen, siistintään sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Kärkikaari |
| Pään pituus | 30 mm |
| Lyhenne hammastus | Z7 |
| Hammasjako | keskikarkea |
| Hammastustyyppi | siksak-hammastuksella |
| Sarja | Viiluhammastus Z7 |
| Kokonaispituus | 75 mm |
| Muoto | G1630 |
| Pään ⌀ | 16 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G540750G1630 |
|---|---|
| EAN | 4045197723659 |