Pyöröviila Z7 – keskikarkea, kaksoishammastus X-cut, VHM G0618
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varren ⌀ 6 mm.
HOLEX-kovametallijyrsimet valmistetaan ensiluokkaisista, sitkeistä kovametallilaaduista, ja niissä on maksimaalinen leikkuusärmän vakaus moderneilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Terävä kaari (SPG).
Rakenne
Varren-⌀ 6 mm.
HOLEX-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopii käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Jäysteenpoistoon, reunojen murtamiseen, siistintään sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Terävä kaari |
| Pään pituus | 18 mm |
| Lyhenne hammastus | Z7 |
| Hammasjako | keskikarkea |
| Hammastustyyppi | siksak-hammastuksella |
| Sarja | Jyrsinhammastus Z7 |
| Kokonaispituus | 50 mm |
| Muoto | G0618 |
| Pään ⌀ | 6 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G540750G0618 |
|---|---|
| EAN | 4045197723628 |