Pyöröviila Z7 – keskikarkea, kaksoishammastus X-cut, VHM As1020
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varren ⌀ 6 mm.
HOLEX-karbidijyrsimet valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus moderneissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäytössä että teollisuusroboteissa. Jäysteenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Sylinterimuoto (ZYAS), päätyhammastuksella.
Rakenne
Varren-⌀ 6 mm.
HOLEX-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopii käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusrobotteihin. Jäysteenpoistoon, reunojen murtamiseen, siistintään sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Sylinteri päätyhammastuksella |
| Pään pituus | 19 mm |
| Lyhenne hammastus | Z7 |
| Hammasjako | keskikarkea |
| Hammastustyyppi | siksak-hammastuksella |
| Sarja | Jyrsinhammastus Z7 |
| Kokonaispituus | 64 mm |
| Muoto | AS1020 |
| Pään ⌀ | 9,5 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G540750AS1020 |
|---|---|
| EAN | 4045197723475 |