Pyöröviila Z7 – keskikarkea, kaksihammastus X-cut
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Pyöröviila Z7 – keski, kaksileikkaava X-cutRakenneMuoto C pyöristetty sylinteri (WRC)
Rakenne
GARANT-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on suuri sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus, moderneilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Varren pituus 200 mm (voidaan katkaista).
Varren Ø 6 mm.
Käyttötiedot
Soveltuvat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Pursaamiseen, särmänmurtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Älä käynnistä konetta ennen kuin pyöröviila on työappaleessa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Varren ⌀ | 6 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pyörivä viila |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Sylinterimäinen (WRC) |
| Pään pituus | 20 mm |
| Lyhenne hammastus | Z7 |
| Hammastustyyppi | siksak-hammastuksella |
| Hammasjako | keski |
| Muoto | Sylinterimäinen |
| Kokonaispituus | 220 mm |
| Pään ⌀ | 8 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 540350 |
|---|---|
| EAN | 4045197222411 |