Pyöröviila Z5 – hieno, VHM
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varren ⌀ 6 mm.
GARANT-kovametalliviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuureunan vakaus nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteissa. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Pallomuoto (KUD).
Rakenne
Varsi-⌀ 6 mm.
GARANT-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on korkea sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus moderneissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä manuaaliseen käyttöön että teollisuusrobotteihin. Jäysteenpoistoon, särmänmurtoon, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Pallomuoto |
| Pään pituus | 7 mm |
| Lyhenne hammastus | Z5 |
| Hammasjako | hieno |
| Sarja | Viilanhammastus Z5 |
| Kokonaispituus | 47 mm |
| Muoto | D0807 |
| Pään ⌀ | 8 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 540400 |
|---|---|
| EAN | 4045197155436 |