Pyöröviila Z3 − keskikarkea, lastunmurtajalla, HSS
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erikoismuodot: E, NS, K.
Varren ⌀ 6 mm.
Käyttötiedot
Soveltuvat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Jäysteenpoistoon, reunojen murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Huomautus
Alennettu kierrosluku karajyrsimiin, joiden kokonaispituus on 120 mm: enintään 1100 r/minRakenne
Erikoismuoto K nuijamuoto (K).
Rakenne
Erikoismuodot: E, NS, K.
Varren ⌀ 6 mm.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Huomautus
Alennettu kierrosluku tappijyrsimiin, joiden kokonaispituus on 120 mm: enintään 1100 r/min
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyöröviila |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Muotin kuvaus | nuijamuoto |
| Pään pituus | 30 mm |
| Lyhenne hammastus | Z3 |
| Hammasjako | keskikarkea |
| Hammastustyyppi | lastunmurtajalla |
| Sarja | Viiluhammastus Z3 |
| Kokonaispituus | 70 mm |
| Muoto | K1230 |
| Pään ⌀ | 12 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 541200 |
|---|---|
| EAN | 4045197156334 |