Pyörivä viila Z1 − karkea VHM
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varsi-⌀ 6 mm.
GARANT-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista kovametallilaaduista, joilla on suuri sitkeys ja maksimaalinen leikkuusärmän vakaus, nykyaikaisilla CNC-koneilla. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on valmistettu teräksestä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Soveltuvat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Pursaamiseen, särmän murtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsaussaumojen ja pintojen työstöön.
Rakenne
Muoto: terävä kartio (SKM).
Rakenne
Varren ⌀ 6 mm.
GARANT-pyöröviilat valmistetaan ensiluokkaisista, sitkeistä kovametallilaaduista, jotka tarjoavat maksimaalisen leikkuusärmän vakauden nykyaikaisissa CNC-koneissa. Jos pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija, varsi on terästä. Muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopivat käytännössä kaikille materiaaleille sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille. Purseenpoistoon, särmänmurtamiseen, viimeistelyyn sekä hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörivä viila |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Terävä kartio |
| Pään pituus | 20 mm |
| Lyhenne hammastus | Z1 |
| Hammasjako | karkea |
| Sarja | Viilauritus Z1 |
| Kokonaispituus | 60 mm |
| Muoto | M1020 |
| Pään ⌀ | 10 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 540600 |
|---|---|
| EAN | 4045197155887 |