Pyörivä viila GARANT Master Uni – keskikarkea HM TiAlN M1020
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uudelleen kehitetty innovatiivinen hammastusgeometria mahdollistaa suuren lastunpoistokapasiteetin ja samalla erittäin rauhallisen käynnin sekä erittäin hyvän hallittavuuden. Optimaalisen lastunmuodostuksen (ei teräviä lastuja) ansiosta saavutetaan korkea pinnanlaatu rouhinta- ja viimeistelytyöstössä.
- Suuri aineenpoisto.
- Rauhallinen käynti.
- Pieni lämpökuormitus, pitkä käyttöikä, parannettu lastunpoisto.
- Yleiskäyttöinen teräkselle, ruostumattomalle teräkselle ja alumiinille.
Varren halkaisija 6 mm.
GARANT-jyrsintapit valmistetaan suurtehoisista ja sitkeistä kovametallilaaduista ja maksimaalisella mahdollisella särmästabiilisuudella, ainoastaan uusimmilla CNC-koneilla. Varsi on terästä, kun pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija; muuten myös varsi on kovametallia. TiAlN-lisäpinnoite pidentää käyttöikää ja parantaa kuumalujuutta. Suureen termiseen ja mekaaniseen kuormitukseen (Heavy Duty).
- Pidempi käyttöikä.
- Vähemmän lämmönimeytymistä.
- Parempi lastunpoisto.
Käyttötiedot
Sopii sekä käsikäyttöön että teollisuusroboteille käytännössä kaikille materiaaleille. Purseenpoistoon, särmän murtamiseen, viimeistelyyn,
hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Huomautus
Huonosti lämpöä johtavat materiaalit: alenna kierroslukua sinistymisen estämiseksi ja käytä voitelua.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Pinnoite | TiAlN |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Pyöröviila |
| Leikkausmateriaali | HM TiAlN |
| Muotin kuvaus | Teräväkartio |
| Pään pituus | 20 mm |
| Hammasjako | keskikarkea |
| Hammastustyyppi | Epätasainen hammastusjako |
| Sarja | GARANT Master Uni |
| Kokonaispituus | 60 mm |
| Pään ⌀ | 10 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G540222M1020 |
|---|---|
| EAN | 4062406586966 |