Pyöröviila, viilahammasteinen STEEL – karkea
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen hammasgeometria mahdollistaa erittäin korkean työstötehon yhdistettynä rauhalliseen käyntiin ja hyvään ohjattavuuteen. Optimaalinen lastunmuodostus (ei teräviä lastuja) takaa korkean pinnanlaadun. Varsi-⌀ 6 mm.
Käyttötiedot
Optimoitu teräksen ja valuteräksen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyöröviila |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Muotin kuvaus | Terävä kaari |
| Pään pituus | 18 mm |
| Lyhenne hammastus | TERÄS |
| Hammasjako | karkea |
| Kokonaispituus | 55 mm |
| Muoto | G0618 |
| Pään ⌀ | 6 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 547100 |
|---|---|
| EAN | 4007220936979 |