Pyörivä viila GARANT Master Uni – keskikarkea D1009
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uusi, innovatiivinen hammastusgeometria mahdollistaa suuren lastunpoistokapasiteetin ja samalla erittäin rauhallisen käynnin sekä erittäin hyvän ohjattavuuden. Optimaalisen lastunmuodostuksen (ei teräviä lastuja) ansiosta saavutetaan korkea pinnanlaatu sekä rouhinta- että viimeistelytyöstössä.
- Suuri materiaalinpoisto.
- Rauhallinen käynti.
- Pieni lämpökuormitus, pitkä käyttöikä. Parannettu lastunpoisto.
- Yleiskäyttöinen teräkselle, ruostumattomalle teräkselle ja alumiinille.
Varren halkaisija 6 mm.
GARANT-jyrsintapit valmistetaan suorituskykyisistä ja sitkeistä kovametallilaaduista, joilla saavutetaan mahdollisimman suuri särmän vakaus, yksinomaan nykyaikaisimmilla CNC-koneilla. Varsi on terästä, kun pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija; muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Soveltuu sekä käsikäyttöön että teollisuusrobottikäyttöön lähes kaikille materiaaleille. Pursaamiseen, särmän murtamiseen, viimeistelyyn,
hitsin saumojen ja pintojen työstöön.
Huomautus
Heikosti lämpöä johtavat materiaalit: Alenna kierrosnopeutta jyrsintapin sinistymisen estämiseksi ja varmista voitelu.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörivä viila |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HM |
| Muotin kuvaus | Pallomuoto |
| Pään pituus | 9 mm |
| Hammasjako | keskitaso |
| Hammastustyyppi | Epätasainen hammastusjako |
| Sarja | GARANT Master Uni |
| Kokonaispituus | 49 mm |
| Pään ⌀ | 10 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G540220D1009 |
|---|---|
| EAN | 4062406586430 |