Pyöröviila GARANT Master Uni – keskikarkea D0605
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uudelleen kehitetty innovatiivinen hammastusgeometria mahdollistaa suuren lastunpoistokyvyn ja samalla erittäin tasaisen käynnin sekä erittäin hyvän hallittavuuden. Optimaalisen lastunmuodostuksen (ei teräviä lastuja) ansiosta saavutetaan korkea pinnanlaatu rouhinta- ja viimeistelytyöstössä.
- Suuri aineenpoisto.
- Tasainen käynti.
- Pieni lämpökuormitus, pitkä käyttöikä, parannettu lastunpoisto.
- Yleiskäyttöinen teräkselle, ruostumattomalle teräkselle ja alumiinille.
Varren halkaisija 6 mm.
GARANT-kovametalliviilat valmistetaan suuritehoisista ja sitkeistä kovametallilaaduista sekä mahdollisimman suurella särmästabiilisuudella, yksinomaan nykyaikaisimmilla CNC-koneilla. Varsi on terästä, kun pään halkaisija on suurempi kuin varren halkaisija; muussa tapauksessa myös varsi on kovametallia.
Käyttötiedot
Sopii sekä käsikäyttöön että teollisuusrobottikäyttöön lähes kaikille materiaaleille. Purseenpoistoon, särmänmurtamiseen, viimeistelyyn,
hitsisaumojen ja pintojen työstöön.
Huomautus
Materiaalit, joilla on huono lämmönjohtavuus: alenna kierroslukua, jotta viila ei sinisty ja jotta voitelu säilyy.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörivä viila |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HM |
| Muotin kuvaus | Pallomainen |
| Pään pituus | 5 mm |
| Hammasjako | keskikarkea |
| Hammastustyyppi | Epätasainen hampaiden jako |
| Sarja | GARANT Master Uni |
| Kokonaispituus | 50 mm |
| Pään ⌀ | 6 mm |
| Varren ⌀ | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G540220D0605 |
|---|---|
| EAN | 4062406586416 |