Hiomahuoparulla. CF-PRO 280
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- 3m scotch-brite™
- Tuotenumero
- G556089280
- Varastotilanne
- 72kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
Kestävä Flex-tehohuopa, erittäin tiivis rakeistus kuitumateriaalin syvyyteen asti. Uudenlainen huoparakenne mahdollistaa suuremman hankaustehon, erittäin pitkän käyttöiän ilman materiaalin takertumista laikkaan ja vielä tasaisemman hiontatuloksen. Ylivoimainen joustavuus helpottaa käyttöä vaikeapääsyisissä paikoissa.
Tehohuopa, erittäin tiivis rakeistus kuitumateriaalin syvyyteen asti. Erityinen huoparakenne mahdollistaa suuren hankaustehon, erittäin pitkän käyttöiän ilman materiaalin takertumista laikkaan ja vielä tasaisemman hiontatuloksen.
Etu
- Mukautuu työkappaleen muotoon.
- Avoin rakenne estää tukkeutumisen ja vähentää lämmönkehitystä.
- Tasainen, kerrasta toiseen samanlainen hiontajälki.
- Kuiva- ja märkähiontaan.
- Ei sisällä ruostuttavia ainesosia.
Käyttö
Käsinhiontaan, hiomatukeen nro 556020 tai laahauskoneeseen.
Käyttö
Keskikarkea/keskihieno: soveltuu yleisesti irtoruosteen, kevyen lian ja värjäytymien poistoon; esihiottujen tai harjattujen pintojen viimeistelyyn, rasvanpoistoon ja puhdistukseen ennen maalausta.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | hiomanailonrulla |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 100 mm × 10 m |
| Rullan leveys | 100 mm |
| Rullan pituus | 10 m |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Hienousaste | keskihieno |
| Vastaava raekoko | 280 - 360 |
| 3M-merkintä | CF-PRO |
| Hiomanailonin rakenne | 280 |
| Väri | punainen |
| Toteutus | A Very Fine |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G556089280 |
|---|---|
| EAN | 4064035074142 |