Hiomahuoparulla. CF-PRO 100 mm × 10 m
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kestävä Flex-tehohuopa, erittäin tiivis rakeistus kuitumateriaalin syvyyteen asti. Uudenlainen huoparakenne mahdollistaa suuremman hankaustehon, erittäin pitkän käyttöiän ilman materiaalin takertumista laikkaan ja vielä tasaisemman hiontatuloksen. Ylivoimainen joustavuus helpottaa käyttöä vaikeapääsyisissä paikoissa.
Tehohuopa, erittäin tiivis rakeistus kuitumateriaalin syvyyteen asti. Erityinen huoparakenne mahdollistaa suuren hankaustehon, erittäin pitkän käyttöiän ilman materiaalin takertumista laikkaan ja vielä tasaisemman hiontatuloksen.
Etu
- Mukautuu työkappaleen muotoon.
- Avoin rakenne estää tukkeutumisen ja vähentää lämmönkehitystä.
- Tasainen, kerrasta toiseen samanlainen hiontajälki.
- Kuiva- ja märkähiontaan.
- Ei sisällä ruostuttavia ainesosia.
Käyttö
Käsinhiontaan, hiomatukeen nro 556020 tai laahauskoneeseen.
Käyttö
Hieno / erittäin hieno: arkojen pintojen puhdistukseen ja metallien pintanaarmujen silottamiseen Sopii myös terästen ja ei-rautametallien hienoihin ja erittäin hienoihin mattauksiin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | hiomanailonrulla |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 100 mm × 10 m |
| Rullan leveys | 100 mm |
| Rullan pituus | 10 m |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Hienousaste | erittäin hieno |
| Vastaava raekoko | 600 - 1000 |
| 3M-merkintä | CF-PRO |
| Hiomanailonin rakenne | 1000 |
| Väri | harmaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 556089 |
|---|---|
| EAN | 4064035074524 |