Hiomanailonrulla 115 mm × 10 m
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Durable Flex korkeatehoinen hiomanailon, jossa on erittäin tiheä jyväjakauma syvällä kuitumateriaalissa. Uuden rakenteen ansiosta hiomanailon mahdollistaa aggressiivisemman hionnan, erittäin pitkän kulumisiän ilman tukkeutumista ja entistä tasaisemman hiontajäljen. Valtava joustavuus helpottaa työskentelyä vaikeapääsyisissä paikoissa.
Korkeatehoinen hiomakangas, jossa on erittäin tiheä jyväjakauma syvällä kuitumateriaalissa. Hiomakankaan erityinen rakenne mahdollistaa aggressiivisen hionnan, erittäin pitkän käyttöiän ilman tukkeutumista ja entistä tasaisemman hiontajäljen.
Edut
- Mukautuu työkappaleen muotoon.
- Avoin rakenne estää tukkeutumisen ja vähentää lämmönmuodostusta.
- Tasainen ja toistettavissa oleva viimeistely.
- Soveltuu sekä kuiva- että märkähiomiseen.
- Ei sisällä korroosiota aiheuttavia ainesosia.
Käyttötiedot
Voidaan käyttää käsin, käsihiomatukipalalla nro 556020 tai tasohiomakoneessa.
Käyttötiedot
Karkea ja aggressiivinen: Poistaa ruosteen, ruostekalvon ja pintalian. Vanhan maalin ja lakan sekä muovi- ja kumiosien (esim. ennen liimausta) karhentamiseen.
Rakenne
Durable Flex on erittäin tehokas hiomanylon, jossa on erittäin tiheä jyväjakauma syvällä kuitumateriaalissa. Uuden rakenteensa ansiosta hiomanylon mahdollistaa aggressiivisemman hionnan, erittäin pitkän käyttöiän ilman tukkeutumista ja entistä tasaisemman hiontajäljen. Erinomainen joustavuus helpottaa työskentelyä ahtaissa ja vaikeapääsyisissä kohdissa.
Erittäin tehokas hiomahuopa, jossa on erittäin tiheä jyväjakauma syvällä kuitumateriaalissa. Hiomahuovan erityinen rakenne mahdollistaa aggressiivisen hionnan, erittäin pitkän käyttöiän ilman tukkeutumista ja entistä tasaisemman hiontajäljen.
Edut
- Mukautuu työkappaleen muotoon.
- Avoin rakenne estää tukkeutumisen ja vähentää lämmönmuodostusta.
- Tasainen ja toistettava viimeistely.
- Soveltuu sekä kuiva- että märkähiontaan.
- Ei sisällä korroosiota aiheuttavia ainesosia.
Käyttötiedot
Voidaan käyttää käsin, käsihiomatukilla nro 556020 tai tasohiomakoneessa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomanailonrulla |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 115 mm × 10 m |
| Rullan leveys | 115 mm |
| Rullan pituus | 10 m |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Hienousaste | karkea |
| Vastaava raekoko | 180 - 220 |
| Hiomanailonin rakenne | 100 |
| Väri | punainen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 556087 |
|---|---|
| EAN | 4062406300869 |