Hiomahuoparulla. 100 mm × 10 m
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kestävä Flex-tehohuopa, erittäin tiivis rakeistus kuitumateriaalin syvyyteen asti. Uudenlainen huoparakenne mahdollistaa suuremman hankaustehon, erittäin pitkän käyttöiän ilman materiaalin takertumista laikkaan ja vielä tasaisemman hiontatuloksen. Ylivoimainen joustavuus helpottaa käyttöä vaikeapääsyisissä paikoissa.
Etu
- Mukautuu työkappaleen muotoon.
- Avoin rakenne estää tukkeutumisen ja vähentää lämmönkehitystä.
- Tasainen, kerrasta toiseen samanlainen hiontajälki.
- Kuiva- ja märkähiontaan.
- Ei sisällä ruostuttavia ainesosia.
Käyttö
Käsinhiontaan, hiomatukeen nro 556020 tai laahauskoneeseen.
Käyttö
Keskikarkea/keskihieno: soveltuu yleisesti irtoruosteen, kevyen lian ja värjäytymien poistoon; esihiottujen tai harjattujen pintojen viimeistelyyn, rasvanpoistoon ja puhdistukseen ennen maalausta.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Nailonhiomarulla |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 100 mm × 10 m |
| Rullan leveys | 100 mm |
| Rullan pituus | 10 m |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Hienousaste | keskikarkea |
| Vastaava raekoko | 240 - 280 |
| 3M-merkintä | WR-SH |
| Hiomanailonin rakenne | 220 |
| Väri | punainen |
| Toteutus | A Fine |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 556090 |
|---|---|
| EAN | 4001895767869 |