Hiomahuopa-tarralaikka GB-DH 80
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- 3m scotch-brite™
- Tuotenumero
- G56690280
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Malli
Huopatarrakiekoissa kudottu pohjakangas varmaan tarrakiinnitykseen. Irrotettavan keskiöintipuikon avulla tarkempi laikan kohdistus ja kiinnitys tukilaippaan (n. 50 % pienempi värinätaso tarrahiomalaikalla nro 566965).
Erittäin tehokas huopalaikka, hyvä reunalujuus. Upotettu keramiikkarae (CER) parantaa materiaalinpoistoa.
Käyttö
Laaja käyttöalue kevyissä vaurioiden korjauksissa ja häivytyksissä saman työvaiheen puitteissa. Soveltuu pienten hitsaussaumojen ja -pisteiden tasoitukseen ja karkeahkoihin puhdistus- ja purseenpoistotehtäviin. Pintaan ei jää värinäjälkiä.
Kulmahiomakoneissa tarralaikka-alustalla nro 566960 tai 566965 (tarralaikoille, joissa keskitys).
Ohje
Tarrahiomalaikat esihiontaan, ks. alkaen nrosta 567705ff.Malli
Soveltuu pintakarkeuden parantamiseen Cubitron™ II:lla tehdyn esihionnan jälkeen.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
|---|---|
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Hiomakangas |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Valmistajan merkintä | GB-DH |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Hienousaste | erittäin karkea |
| Vastaava raekoko | 80 |
| Väri | punainen |
| Toteutus | En coarse heavy duty |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G56690280 |
|---|---|
| EAN | 50048011643996 |