Soft-Pad-sarja 20 osaa, pehmeä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Soft-Pad, jossa painetta jakava vaahtomuovirakenne. Päällystetty korundilla (A).
Päällystetty molemmin puolin.
Vähentää vieraiden aineiden tunkeutumista työkappaleen pintaan liuotteettoman sidonnan ansiosta.
Etu
- Elastinen, ei rypisty.
- Kaikki sienet soveltuvat myös märkähiomiseen.
- Pieni tukkeutumistaipumus, huuhdeltavissa.
Käyttötiedot
Muotojen ja reunojen hienohiontaan sekä vaikeapääsyisiin kohtiin, esim. maalausta edeltäviin valmisteluihin, puhdistukseen. Märkä- ja kuivahionta.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | hiomasieni |
|---|---|
| Pituus | 120 mm |
| Leveys | 98 mm |
| Korkeus | 5 mm |
| Hioma-aine | Normaalikorundi (A) |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Hienousaste | hieno |
| Raekoko | 100 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 557490 |
|---|---|
| EAN | 4062406156015 |