Hiomanailonarkki 158×224 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Durable Flex -korkeatehoinen hiomanailon, jossa on erittäin tiheä raejakauma syvällä kuitumateriaalissa. Uuden rakenteen ansiosta hiomanailon mahdollistaa aggressiivisemman hionnan, erittäin pitkän käyttöiän ilman tukkeutumista ja entistä tasaisemman hiontajäljen.
Erinomainen joustavuus helpottaa työskentelyä vaikeapääsyisissä paikoissa.
Korkeatehoinen hiomakangas, jossa on erittäin tiheä raejakauma syvällä kuitumateriaalissa. Hiomakankaan erityinen rakenne mahdollistaa aggressiivisen hionnan, erittäin pitkän käyttöajan ilman tukkeutumista ja entistä tasaisemman hiontajäljen.
Etu
- Mukautuu työkappaleen muotoon.
- Avoin rakenne estää tukkeutumisen ja vähentää lämmönmuodostusta.
- Tasainen ja toistettavissa oleva viimeistely.
- Voidaan käyttää sekä kuiva- että märkähionnassa.
- Ei sisällä korroosiota aiheuttavia ainesosia.
Käyttötiedot
Voidaan käyttää käsin, käsihiomatukilla nro 556020 tai tasohiomakoneessa.
Käyttötiedot
Karkea ja aggressiivinen: Poistaa ruostetta, ruostekalvoa ja pintalikaa. Vanhan maalin ja lakan sekä muovi- ja kumiosien karhennukseen (esim. ennen liimausta).
Rakenne
Durable Flex -tehokas hiomanailon, jossa on erittäin tiheä raejakauma syvälle kuitumateriaaliin. Uudella rakenteella varustettu hiomanailon mahdollistaa aggressiivisemman hionnan, erittäin pitkän kulutuskeston ilman tukkeutumista ja entistä tasaisemman hiontajäljen. Valtava joustavuus helpottaa työskentelyä vaikeapääsyisissä paikoissa.
Tehokas hiomakangas, jossa on erittäin tiheä raejakauma syvälle kuitumateriaaliin. Hiomakankaan erityinen rakenne mahdollistaa aggressiivisen hionnan, erittäin pitkän käyttöiän ilman tukkeutumista ja entistä tasaisemman hiontajäljen.
Etu
- Mukautuu työkappaleen muotoon.
- Avoin rakenne estää tukkeutumista ja vähentää lämmönmuodostusta.
- Tasainen ja toistettava viimeistely.
- Soveltuu sekä kuiva- että märkähiomiseen.
- Ei sisällä korroosiota aiheuttavia ainesosia.
Käyttötiedot
Voidaan käyttää käsin, käsihiomatukilla nro 556020 tai tasohiomakoneessa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomanailonarkki |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 158×224 mm |
| Pituus | 224 mm |
| Leveys | 158 mm |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Hienousaste | karkea |
| Vastaava raekoko | 180–220 |
| Hiomanailonin rakenne | 100 |
| Väri | punainen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 555995 |
|---|---|
| EAN | 4062406300814 |