Karhennuslaikka PREMIUM*** Focur 178x7 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erikoistyyppi valukappaleiden työstöön. Laadukas zirkoniumoksidi ja piikarbidi mahdollistavat aiemmin saavuttamattoman aineenpoiston pienillä puristusvoimilla myös pinnoitetulla valuraudalla.
Spesifikaatio: ZA24N-BFX.
- Raekoko, side, hionta-aktiiviset lisäaineet ja laikkojen vahvistus on optimoitu kunkin käyttökohteen parhaan mahdollisen hiontatehon ja käyttöiän saavuttamiseksi.
- Muodot: karhennushionta kaarevilla laikoilla (muoto 27, 28, 29)
- Hiomakulma 20°–30°
- Käyttö: sähkö- ja paineilmakäyttöisille kulmahiomakoneille, maks. kehänopeus 80 m/s, hitsaussaumojen, pintojen ja reunojen hiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | ZA |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | Valurauta |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Suositeltu työskentelykulma | 20-30 astetta |
| Tuotetyyppi | Karhennuslaikka |
| Levyn leveys | 7 mm |
| Levyn ⌀ | 178 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 8500 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Hionta-aineen nimike | ZA |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G560200178X7 |
|---|---|
| EAN | 9003172337593 |