Timanttihiomalaikka D×T×H (mm) D64 D64
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiontakupit ja hiomalaikat timanttihiomapinnalla.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen hiontaan kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. kovametallityökalujen sekä lyhytlastuavien rautattomien materiaalien hiontaan. Soveltuu erinomaisesti kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Rakenne
Hienorakeinen, maksimaaliseen pinnan tasaisuuteen yhdistettynä tehokkaaseen aineenpoistoon.
Spesifikaatio: D64C50B DIAGO W-Carbide.
Malli
Hiomakupit ja hiomalaikat timanttihiomapinnalla.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen teroitukseen kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. Kovametallityökalujen sekä lyhytsiruisten, rautaa sisältämättömien materiaalien hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | D64C50B DIAGO W-Carbide |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Tukilaikat |
| Levyn ⌀ d | 150 mm |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 12 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 4A2 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 5 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 2 mm |
| Hioma-aine | Timantti |
| Hionta-aineen nimike | D |
| Muoto | 4A2 |
| Spesifikaatio | D64C50B DIAGO W-Carbide |
| Hioma-aine | Timantti |
| Raekoko | D64 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597820D64 |
|---|---|
| EAN | 9003174364726 |