Timanttihiomakuppilaikka D×T×H (mm) 75×20×20 D64
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Hiomakupit ja hiomalaikat timanttihiomapinnalla.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen teroitukseen kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. Kovametallityökalujen ja lyhytlastuavien, rautattomien materiaalien hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Malli
Hienorakeinen maksimaaliseen pinnansileyteen yhdistettynä tehokkaaseen aineenpoistoon.
Spesifikaatio: D64C50B DIAGO W-Carbide.
Rakenne
Hiomakupit ja hiomalaikat timanttihiomapinnoitteella.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen hiontaan kaikissa yleisissä työkalujen hiomakoneissa. Kovametallityökalujen sekä lyhytlastuisten, rautapitoisuudettomien materiaalien hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | D126C75B DIAGO W-Carbide |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 75 mm |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 20 mm |
| Muoto | 12V9 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 2 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 6 mm |
| Hioma-aine | Timantti |
| Hionta-aineen nimike | D |
| Muoto | 12V9 |
| Spesifikaatio | D64C50B DIAGO W-Carbide |
| Hioma-aine | Timantti |
| Raekoko | D64 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597610D64 |
|---|---|
| EAN | 9003177213199 |