Timanttihiomakuppilaikka D×T×H (mm) 75×20×20 D126
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomakupit ja hiomalaikat timanttihiomapinnoitteella.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen hiontaan kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. Kovametallityökalujen sekä lyhytsiruavien, rautaa sisältämättömien materiaalien hiontaan. Soveltuu erinomaisesti kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Rakenne
Yleisraekoko keskikarkeasta hienoon pintalaatuun yhdistettynä erittäin tehokkaaseen aineenpoistoon.
Spesifikaatio: D126C75B DIAGO W-Carbide.
Rakenne
Hiomakupit ja hiomalaikat timanttihiomapinnoitteella.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen hiontaan kaikissa yleisissä työkalujen hiomakoneissa. Kovametallityökalujen sekä lyhytlastuisten, rautapitoisuudettomien materiaalien hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | D126C75B DIAGO W-Carbide |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 75 mm |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 20 mm |
| Muoto | 12V9 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 2 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 6 mm |
| Hioma-aine | Timantti |
| Hionta-aineen nimike | D |
| Muoto | 12V9 |
| Spesifikaatio | D126C75B DIAGO W-Carbide |
| Hioma-aine | Timantti |
| Raekoko | D126 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597610D126 |
|---|---|
| EAN | 9003176963248 |