Hiomapaperilaikka ABRANET® ⌀ 34 mm 240
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarrakiinnitteiset hiomalaikat, jotka koostuvat hiomajyvillä päällystetystä polyamidikudoksesta, jossa on verkkomainen rakenne ja tuhansia reikiä.
Edut
- pölytön hionta: erittäin pieni kuormitus työpisteelle ja ympäristölle.
- laikka ei tukkeudu (vältytään pintavirheiltä ja pölykokkareilta)
- Taattu parempi pinnanlaatu ja pienempi hiomamateriaalin kulutus.
- Korkea tehokkuus – moninkertaisesti parempi aineenpoisto pinnasta riippuen.
Käyttötiedot
Lakan, tasoitteiden, pohjamaalin, (lasikuituvahvisteisen) muovin, ei-rautametallien ja alumiiniseosten sekä huonekalunosien hiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
|---|---|
| Hioma-aine | Alumiinioksidi (A) |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 34 mm |
| Hioma-alusta | Polyamidikangas |
| Raekoko | 240; 240; 240 |
| Levyn ⌀ | 34 mm |
| Sarja | ABRANET® |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G567803240 |
|---|---|
| EAN | 6416868362657 |