Hiomalaikka tarrakiinnityksellä (A) Monireikäinen ⌀ 150 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomapyöröt, joissa paperipohja. Pölyä hylkivä pinnoite estää ennenaikaisen tukkeutumisen. Taustapuoli on päällystetty veluurilla.
Hiomapaperipyörö MIRKA IRIDIUM®, jossa seoksena keraamisia jyviä (CER) ja alumiinioksidijyviä (A), pölyä hylkivä pinnoite, suuri aineenpoistoteho ja pitkä käyttöikä.
Käyttötiedot
Ihanteellinen pehmeille ja koville pinnoille.
Epäkesko-/eksentrihiomakoneissa tarrakiinnityksellä, esim. nro 567990 (pölynpoisto mahdollinen). Yleiskäyttöinen monitoimituote karkea-, väli- ja viimeistelyhiontaan kaikille metalli- ja muovipinnoille, lakkajärjestelmille ja puulle.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
|---|---|
| Hioma-aine | Keraamirakeet (CER); alumiinioksidin mineraalihiukkaset (A) |
| Hionta-aineen nimike | Keraami; A |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 150 mm |
| Pölynpoisto mahdollinen | kyllä |
| Raekoko | 180 |
| Levyn ⌀ | 150 mm |
| Sarja | IRIDIUM® |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 567557 |
|---|---|
| EAN | 6416868702972 |